Dzięki raportom w Liście upadłości możesz generować pliki z zestawieniami informacji o postępowaniach prowadzonych wobec interesujących Cię podmiotów.
Jedną z podstawowych funkcji Listy upadłości jest możliwość tworzenia raportów na temat wybranych firm i osób fizycznych.
Dzięki temu dowiesz się, czy dana firma ogłosiła upadłość lub rozpoczęła restrukturyzację. Narzędzie umożliwia tworzenie raportów o różnej zawartości, zawierających np. wybrane informacje z ogłoszeń lub dane z konkretnego zakresu dat.
W bazie Listy upadłości dostępne są wszystkie ogłoszenia publikowane w Krajowym Rejestrze Zadłużonych oraz w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.
Tworzenie filtrów
Za pomocą funkcji „Raporty” możesz wygenerować dwa rodzaje raportów:
- raport aktualny – obejmujący dowolny okres po dacie aktywacji usługi lub podpisaniu umowy,
- raport archiwalny – obejmujący dowolny okres przed datą aktywacji usługi lub podpisaniem umowy.
Raport aktualny utworzysz bez korzystania z filtrów.
Aby stworzyć raport archiwalny dotyczący interesujących Cię podmiotów, najpierw musisz utworzyć odpowiedni filtr, czyli listę kontrahentów albo prowadzonych wobec nich postępowań.
Aby to zrobić, przejdź do zakładki „Filtry” i kliknij przycisk „Utwórz nowy”.
Filtry można stworzyć na podstawie numerów NIP, PESEL, REGON i KRS, a także sygnatur prowadzonych wobec nich postępowań.
Szczegółowa instrukcja tworzenia filtru znajduje się w umieszczonym poniżej materiale wideo.
Po powrocie do zakładki „Raporty” wybierz stworzony filtr z rozwijanej listy.
Konfiguracja zawartości raportu
Raport oferuje wiele możliwości personalizacji i wyboru tylko tych zdarzeń, które Cię interesują. Pierwszy wybór dotyczy źródła pochodzenia informacji. Są nimi:
- Krajowy Rejestr Zadłużonych,
- Monitor Sądowy i Gospodarczy.
W obu wymienionych przypadkach masz możliwość zaznaczenia wybranego rodzaju ogłoszeń. Przykładowo możesz stworzyć raport zawierający jedynie informacje o rozpoczętych postępowaniach upadłościowych, restrukturyzacyjnych lub dotyczących orzeczonego zakazu prowadzenia działalności gospodarczej.
W następnym polu wybierz zakres dat, z którego mają pochodzić zawarte w raporcie ogłoszenia.
Kolejny krok to określenie zawartości raportu. Pole „Zawartość raportu” zawiera rozwijane listy informacji z pojedynczego ogłoszenia. Po kliknięciu w poszczególne pola wybierz konkretne dane z interesującej Cię kategorii.
Te dane wygenerują się później w każdym wierszu raportu. Listę możesz skonfigurować według swoich potrzeb, wybierając dane dotyczące dłużników, postępowań czy postanowień sądu.
Obecnie usługa umożliwia tworzenie raportów w pięciu formatach plików:
- CSV
- XLSX (Microsoft Excel)
- XML
- JSON
- DEF
Raport jest udostępniany w formie archiwum ZIP. Dostęp do niego jest zabezpieczony utworzonym przez użytkownika hasłem.
Po wygenerowaniu raportu i przeniesieniu na listę raportów możesz go pobrać, klikając w jego nazwę. Zalecamy pobierać raporty na bieżąco, ponieważ linki z dostępem do pliku archiwizują się po upływie 30 dni.