Organizatorzy konferencji CMCD 2021 za myśl przewodnią przyjęli hasło: „Po nowemu! Biznes z przeszłości działa już w przyszłości – i to mimo zarazy…”. Celem wydarzenia było przedstawienie wniosków z przeprowadzonych analiz zmian gospodarczych spowodowanych pandemią, a także omówienie jej wpływu na sytuację przedsiębiorców oraz ich szans na przetrwanie w nowej rzeczywistości.
Program konferencji
Zaproszeni prelegenci z Polski i zagranicy dyskutowali o aktualnych wyzwaniach stojących przed przedsiębiorcami w nowej rzeczywistości. Przez dwa dni wysłuchaliśmy w sumie 22 prelekcji podzielonych na cztery bloki tematyczne:
● Jak gospodarka reaguje na zarazę?
● Przedsiębiorczość w dobie pandemii;
● Windykacja dla gospodarki — powstrzymać upadłości;
● Praktycznie — nie dam się pandemii!
W pierwszym bloku przedstawiciele świata nauki zaprezentowali wyniki najnowszych badań dotyczących bieżącej sytuacji polskich przedsiębiorstw. Swoje prelekcje wygłosili m.in. prof. dr hab. Elżbieta Mączyńska, Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, a także dr hab. Katarzyna Kreczmańska-Gigol, Wiceprezes Zarządu KGHM Polska Miedź SA.
Drugi blok konferencji poświęcony został instytucjom finansowym i publicznym. W tej części spotkania prof. dr hab. Waldemar Rogowski z Biura Informacji Kredytowej SA omówił obserwowane zmiany w strukturze i jakości portfeli kredytowych polskich banków, a Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, zaprezentował swoją “Dziesiątkę Rzecznika”, czyli pakiet 10 postulatów mających pomóc polskim firmom w wyjściu z kryzysu po pandemii.
Źródło: Materiały pokonferencyjne dostępne na stronie internetowej cmcd.pl
Tematyka wystąpień w trzeciej część spotkania koncentrowała się na zarządzaniu wierzytelnościami i procesach windykacyjnych. W tym bloku Eryk Ciborski z MGBI zaprezentował wnioski z analizy postępowań upadłościowych i restrukturyzacyjnych prowadzonych w 2020 roku. Na podstawie danych zawartych w drugiej edycji naszego corocznego raportu Eryk przedstawił najważniejsze statystyki dotyczące poszczególnych procedur, a także omówił profile biznesowych bankrutów i osób ogłaszających upadłość konsumencką.
W ostatnim bloku konferencji przedstawiciele świata biznesu zaprezentowali wybrane narzędzia ułatwiające ograniczanie ryzyka wystąpienia zatorów płatniczych. W gronie prelegentów w tej części wydarzenia znaleźli się m.in. Piotr Ziółkowski MonPay SA oraz Agnieszka Szalast z WEC Finanse sp. z o.o.
Nowa “pandemiczna” formuła
Ze względu na trwające pandemiczne ograniczenia spotkanie przyjęło nową formę - uczestnikom zapewniono interaktywny udział w konferencji za pośrednictwem platformy Avatarland. W wirtualnym centrum targowo-konferencyjnym można było nie tylko obejrzeć przygotowane prezentacje, ale też porozmawiać w kuluarach z innymi uczestnikami, a nawet zagrać w wolnych chwilach w piłkę nożną czy podziwiać fajerwerki.
Źródło: Materiały pokonferencyjne dostępne na stronie internetowej cmcd.pl
Więcej informacji o konferencji Credit Management Cyber Days znajdziesz na stronie: cmcd.pl